Kulttuurien ymmärrys urheilussa -webinaari
Tarkastelet mennyttä tapahtumaa.
- to 25.11.2021 klo 17–18:30
- Zoom- verkkoalusta
Koulutus on suunnattu RIVE -hankkeeseen kuuluville kunnille/kaupungeille, maahanmuuttajien kanssa työtä tekeville järjestöille, yhdistyksille, seuroille ja muille asiasta kiinnostuneille tahoille.
” RIVE- hankkeen ja Suomen Valmentajien järjestämä Kulttuurien ymmärrys urheilussa webinaari paneutuu erilaisten kulttuuritaustojen merkitykseen ja niiden vaikuttamiseen urheilussa, erityisesti seuratoiminnassa ja valmennuksessa.
Webinaarissa käydään läpi, miten kulttuurierot vaikuttavat seuratoiminnassa, valmentamisessa, ihmisten johtamisessa ja motivoinnissa sekä kommunikoinnissa. Mukana on käytännön esimerkkejä urheilusektorilta sekä vinkkejä, miten näitä asioita tulisi huomioida.”
Aika: 25.11.2021 klo.17.00 – 18.30
Paikka: Zoom verkkoalusta
Kouluttaja: Riku Laanti (PhD, KTM), kouluttaja ja cross-cultural coach
Koulutukseen ilmoittautuneet saavat lähempänä koulutusta Zoom linkin, jonka kautta pääsevät mukaan koulutukseen. Koulutus on MAKSUTON.
ILMOITTAUDU LINKISTÄ https://plu.fi/kulttuurien-ymmarrys-urheilussa-25-11-2021-verkkokoulutus/
Koulutuksen järjestää RIVE- hanke (Ryhmäytyminen, Itsensä tunteminen, Vuorovaikutus ja Elämäntaidot). Hanketta koordinoi kahdeksan liikunnan aluejärjestöä valtakunnallisesti (PLU, KESLI, KEPLI, ESLI, ESLU, HLU, PSL ja LIIKU).
Tuki hankkeelle tulee Opetus- ja Kulttuuriministeriöltä.
