Warkis Varkaus ry - Warkis Juniorit hakee päätoimista junioripäällikköä

31.5.2024

Warkis Varkaus ry (www.warkis.fi) on Varkaudessa toimiva Tähtiseura-auditoitu juniorijääkiekkoseura. Kaudella 2023-2024 seuran toiminnassa oli noin 150 harrastajaa. Seuran tavoitteena on tarjota jääkiekkoharrastus mahdollisimman monelle lapselle ja nuorelle kunkin ikäluokan useamman eri tasoisen peliryhmän kautta Varkaudessa ja yhdistelmäjoukkueiden kautta toiminta-alueella. 

Nykyisen junioripäällikön siirtyessä uusiin haasteisiin seura hakee opetus- ja kulttuuriministeriön seuralle myöntämän seuratuen avulla päätoimista junioripäällikköä vahvistamaan seuran toimintaa.

Vastaat työstäsi seuran johtokunnalle ja esihenkilönäsi toimii seuran puheenjohtaja. Työ on päätoiminen ja tarkka toimenkuva sekä viikottainen työaika sovitaan valittavan henkilön kanssa. Työ alkaa 1.8.2024/sopimuksen mukaan ja on alkuun määräaikainen 30.4.2025 saakka. Edellytämme lain mukaista rikosrekisteriotetta lasten kanssa työskennellessä. 

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ansioluetteloineen ja palkkatoiveineen viimeistään 30.6.2024 mennessä seuran puheenjohtaja Marko Luostariselle (marko.luostarinen16@gmail.com). Mahdollisiin tiedusteluihin toimesta vastaa Marko Luostarinen, 0400-291 536 arkisin kello 17-20.

Liitteenä laajempi hakuilmoitus.